Сумський медичний коледж — вищий навчальний заклад I-II рівня акредитації, який здійснює підготовку близько 700 медичних фахівців за спеціалізаціями: лікувальна справа, акушерська справа, лабораторна діагностика, стоматологія ортопедична, сестринська справа, та забезпечує післядипломну освіту для лікувально-профілактичних закладів Сумської області. Сумський медичний коледж як базовий навчальний заклад координує роботу чотирьох медичних училищ Сумської області в різних напрямках навчальної-виховної діяльності.

Css Template Preview

Опитування

На яку спеціальність Ви плануєте вступати до коледжу у 2016 році?
Meдсестринство
Технологiя медичноi дiагностики та лiкування
Стоматологія

 

Останні новини

Шевченко - наш. Він крізь усі віки!

Шевченко - наш. Він крізь усі віки

 

         Чи мислима українська культура без славетного імені Тараса Григоровича Шевченка? Чи мислима світова культура без цього видатного українського сина і поета? Звичайно, це питання риторичне. Важко знайти українця, яки би не знав хоча б кількох шевченкових рядків.

До уваги слухачів!

До уваги слухачів

 освітніх послуг з окремих дисциплін!

 

В ніч з 24-го на 25-е березня в Україні відбудеться

перехід на літній час

(Стрілки годинника потрібно перевести

на 1 годину вперед).

Вчасно переведіть свій годинник!

           

 

ОЛІМПІАДА З ФІЗИКИ!

ОЛІМПІАДА З ФІЗИКИ

 

15.03.2018 в Сумському медичному коледжі був приведений І тур олімпіади з фізики серед студентів першого курсу.

Корисні посилання

    МОН

Ми у соціальних мережахПривітання з нагоди Всесвітнього дня медичної сестри

Переглядів: 412   Дата: 12-05-2017, 16:41

 

У наш час ні одну лікарню світу, ні одну поліклініку неможливо уявити без медичних сестер.

Вони допомагають вести амбулаторний прийом хворих, вони асистують під час операцій та при інших складних маніпуляціях, і звичайно ж, вони  надають кваліфіковану медсестринську допомогу і доглядають пацієнтів, які цього потребують.

 

У будь-якому стаціонарі день починається не з перших променів сонця, а з появи в палаті медсестри: це - вимірювання температури, тиску, роздача ліків, перші ранкові процедури, підготовка до обходу тощо.

Сьогодні медсестри – це професіонали своєї справи. Вони вправно працюють зі складним медичним обладнанням, виконують діагностичні та лікувальні процедури. Але так було не завжди. Ще якихось 200 років тому медсестер, як таких, не існувало. У лікарнях, в лазаретах і в так званих «будинках для бідних» хворих доглядали доглядальниці, які не тільки про лікування, навіть анатомію людини практично не знали.

 

Все змінилося з того моменту, як тендітна англійська дівчина по імені Флоренс Найтінгейл вирішила взяти справу в свої руки. Флоренс не була красунею в загальноприйнятому розумінні цього слова. Її прикрашала молодість, а переважали в ній такі риси характеру, як наполегливість, самовідданість і залізна воля.

У консервативній Англії в ті часи існували досить жорсткі правила поведінки для дівчат із заможних родин. Піти проти них означало кинути виклик суспільству. Тільки люди з сильним характером могли зважитись на такий вчинок.

 

Флоренс не побоялась розірвати заручини і піти працювати доглядальницею до лікарні для бідних, настільки її вразили антисанітарія і хаос, які там панували.  Вона ігнорувала зневагу людей її кола. Від неї відмовилася її краща подруга. Навіть позбавлення спадщини дівчину не зупинило.

 

Паралельно з вивченням усіх тонкощів роботи професійної медсестри, вона впроваджувала в цій лікарні самі, здавалося б, прості принципи життя - чистоту, максимальну увагу до хворих, дотримання режиму запропонованих процедур та харчування. Ці прості заходи знизили смертність в тій лікарні в два рази.

Під тиском незаперечних фактів Флоренс знову стали поважати ті, хто нещодавно над нею потішався, а можновладці навіть доручили їй очолити невеликий медичний заклад.

 

За часів Кримської війни сам військовий міністр Англії звернувся до Флоренс з проханням допомогти пораненим. Дівчина організувала цілий загін сестер милосердя. Застосовуючи у військових лазаретах свої методи, вона добилася зниження смертності з 42% до 2,2%. Серед солдатів про неї почали ходити легенди. Звичайно ж Англія зустріла її, як національну героїню.

 

Але Флоренс не тільки сама доглядала хворих, а ще й брала активну участь у створенні школи з навчання медсестер, писала книги, організовувала благодійні акції. Померла ця славна жінка на 90-му році життя.

В пам'ять про її самовіддану працю та величезний внесок у підняття престижу і професіоналізму роботи медсестер був створений Міжнародний Фонд її імені. 12 травня, саме в день народження цієї самовідданої жінки, вся світова спільнота відзначає День медичних сестер.

 

Медсестричка у білім халаті,

Мов лебідка, мов лагідний птах.

Наче янгол з високого неба,

В тебе вогники добрі в очах

В тебе вмілі і лагідні руки,

В тебе погляд ласкаво-п’янкий.

Ти рятуєш стражденних від муки,

Кожен дотик немов чарівний.

Терпелива і дуже уважна,

Еталон доброти і краси,

І в роботі напрочуд відважна,

Тож із честю цей приклад неси.

Медсестричка у білім халаті!

Білий колір тобі до лиця.

Хай життя твоє буде мов казка,

А цій казці не буде кінця!!!

Привітання з нагоди Всесвітнього дня медичної сестри

 

 

Низький уклін, шана і щира подяка всім вам, дорогі наші медичні сестрички, за людяність, милосердя, чуйність та доброту, самовідданість і професіоналізм, за вашу натхненну й сумлінну працю на благо суспільства, за ваш особистий вагомий внесок у  справу охорони здоров’я!

 

З повагою викладачі циклової комісії основ медсестринства

Голова ЦК Білоконь Ірина Миколаївна

 

 

+2
Повернутися