Сумський медичний коледж — вищий навчальний заклад I-II рівня акредитації, який здійснює підготовку близько 700 медичних фахівців за спеціалізаціями: лікувальна справа, акушерська справа, лабораторна діагностика, стоматологія ортопедична, сестринська справа, та забезпечує післядипломну освіту для лікувально-профілактичних закладів Сумської області. Сумський медичний коледж як базовий навчальний заклад координує роботу чотирьох медичних училищ Сумської області в різних напрямках навчальної-виховної діяльності.

Css Template Preview

Опитування

На яку спеціальність Ви плануєте вступати до коледжу у 2016 році?
Meдсестринство
Технологiя медичноi дiагностики та лiкування
Стоматологія

 

Останні новини

РОБОТА БАЗОВОГО КОЛЕДЖУ!

РОБОТА БАЗОВОГО КОЛЕДЖУ

    Згідно з планом роботи Сумського базового медичного коледжу на 2017-2018 н.р. та з планом засідань Обласних методичних об’єднань ВМНЗ І-ІІ р. а. Сумської області 14 грудня 2017 року Глухівським медичним училищем було проведено Обласний методичний семінар. 

День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС!

День вшанування учасників ліквідації наслідків  на Чорнобильській АЕС

14 грудня 2017 в Сумському медичному коледжі відбулася інформаційна година щодо вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Історичне есе «Український прапор – символ самосвідомості нації»!

 

 

 Протягом грудня студенти перших курсів Сумського медичного коледжу долучилися до написання творчих есе на тему  «Український прапор – символ самосвідомості нації». 

Корисні посилання

    МОН

Ми у соціальних мережахПривітання з нагоди Всесвітнього дня медичної сестри

Переглядів: 292   Дата: 12-05-2017, 16:41

 

У наш час ні одну лікарню світу, ні одну поліклініку неможливо уявити без медичних сестер.

Вони допомагають вести амбулаторний прийом хворих, вони асистують під час операцій та при інших складних маніпуляціях, і звичайно ж, вони  надають кваліфіковану медсестринську допомогу і доглядають пацієнтів, які цього потребують.

 

У будь-якому стаціонарі день починається не з перших променів сонця, а з появи в палаті медсестри: це - вимірювання температури, тиску, роздача ліків, перші ранкові процедури, підготовка до обходу тощо.

Сьогодні медсестри – це професіонали своєї справи. Вони вправно працюють зі складним медичним обладнанням, виконують діагностичні та лікувальні процедури. Але так було не завжди. Ще якихось 200 років тому медсестер, як таких, не існувало. У лікарнях, в лазаретах і в так званих «будинках для бідних» хворих доглядали доглядальниці, які не тільки про лікування, навіть анатомію людини практично не знали.

 

Все змінилося з того моменту, як тендітна англійська дівчина по імені Флоренс Найтінгейл вирішила взяти справу в свої руки. Флоренс не була красунею в загальноприйнятому розумінні цього слова. Її прикрашала молодість, а переважали в ній такі риси характеру, як наполегливість, самовідданість і залізна воля.

У консервативній Англії в ті часи існували досить жорсткі правила поведінки для дівчат із заможних родин. Піти проти них означало кинути виклик суспільству. Тільки люди з сильним характером могли зважитись на такий вчинок.

 

Флоренс не побоялась розірвати заручини і піти працювати доглядальницею до лікарні для бідних, настільки її вразили антисанітарія і хаос, які там панували.  Вона ігнорувала зневагу людей її кола. Від неї відмовилася її краща подруга. Навіть позбавлення спадщини дівчину не зупинило.

 

Паралельно з вивченням усіх тонкощів роботи професійної медсестри, вона впроваджувала в цій лікарні самі, здавалося б, прості принципи життя - чистоту, максимальну увагу до хворих, дотримання режиму запропонованих процедур та харчування. Ці прості заходи знизили смертність в тій лікарні в два рази.

Під тиском незаперечних фактів Флоренс знову стали поважати ті, хто нещодавно над нею потішався, а можновладці навіть доручили їй очолити невеликий медичний заклад.

 

За часів Кримської війни сам військовий міністр Англії звернувся до Флоренс з проханням допомогти пораненим. Дівчина організувала цілий загін сестер милосердя. Застосовуючи у військових лазаретах свої методи, вона добилася зниження смертності з 42% до 2,2%. Серед солдатів про неї почали ходити легенди. Звичайно ж Англія зустріла її, як національну героїню.

 

Але Флоренс не тільки сама доглядала хворих, а ще й брала активну участь у створенні школи з навчання медсестер, писала книги, організовувала благодійні акції. Померла ця славна жінка на 90-му році життя.

В пам'ять про її самовіддану працю та величезний внесок у підняття престижу і професіоналізму роботи медсестер був створений Міжнародний Фонд її імені. 12 травня, саме в день народження цієї самовідданої жінки, вся світова спільнота відзначає День медичних сестер.

 

Медсестричка у білім халаті,

Мов лебідка, мов лагідний птах.

Наче янгол з високого неба,

В тебе вогники добрі в очах

В тебе вмілі і лагідні руки,

В тебе погляд ласкаво-п’янкий.

Ти рятуєш стражденних від муки,

Кожен дотик немов чарівний.

Терпелива і дуже уважна,

Еталон доброти і краси,

І в роботі напрочуд відважна,

Тож із честю цей приклад неси.

Медсестричка у білім халаті!

Білий колір тобі до лиця.

Хай життя твоє буде мов казка,

А цій казці не буде кінця!!!

Привітання з нагоди Всесвітнього дня медичної сестри

 

 

Низький уклін, шана і щира подяка всім вам, дорогі наші медичні сестрички, за людяність, милосердя, чуйність та доброту, самовідданість і професіоналізм, за вашу натхненну й сумлінну працю на благо суспільства, за ваш особистий вагомий внесок у  справу охорони здоров’я!

 

З повагою викладачі циклової комісії основ медсестринства

Голова ЦК Білоконь Ірина Миколаївна

 

 

+2
Повернутися