Комунальний заклад Сумської обласної ради "Сумський фаховий медичний коледж" - заклад фахової передвищої освіти, що здійснює підготовку близько 600 майбутніх медичних фахівців за спеціалізаціями «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Акушерська справа», «Лабораторна діагностика», «Стоматологія ортопедична» та забезпечує післядипломну освіту для спеціалістів закладів охорони здоров’я Сумської області. Сумський фаховий медичний коледж як базовий координує роботу чотирьох медичних закладів фахової передвищої освіти Сумської області

Css Template Preview

Останні новини

Архів сайту

Ми у соціальних мережахСтудентський гуртожиток

Переглядів: 1219   Дата: 17-11-2021, 09:16

     Із настанням холодів створюються сприятливі умови для поширення збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій, що призводить до зростання рівня захворюваності, а також виникає загроза епідемії грипу. До групи гострих респіраторних вірусних інфекцій належить низка вірусних захворювань, які перебігають з ураженням верхніх дихальних шляхів. Найбільш поширені ГРВІ: грип, парагрип, респіраторно-синцитіальна, аденовірусна та риновірусна інфекції, з 2019 року коронавірусна інфекція.

     Віруси – це неклітинні форми життя, які мають власний геном і здатні до розмноження у клітинах хазяїна, використовуючи їх метаболічні процеси.

 

Студентський гуртожиток

 

    Із метою підвищення обізнаності студентів-жителів гуртожитку про гострі распіраторні вірусні інфекції, сприяння заходам  профілактики, підкреслюючи важливість проблеми боротьби з ними викладачем інфектології Наталею Собиною разом з вихователем гуртожитку Ольгою Вороною була проведена в режимі онлайн зустріч-лекція «Профілактика вірусних інфекцій»

 

Студентський гуртожиток

 

     Щороку на ГРВІ хворіють 11-13 млн. чоловік (96% від усіх зареєстрованих інфекцій). Ці два діагнози по своїй суті дещо відрізняються між собою; проте розпізнавання їх на рівні сімейного лікаря чи педіатра викликає утруднення, особливо коли мова йде про поодинокі випадки, що якоюсь мірою пов’язане із проявами захворювання, спільними для багатьох респіраторних інфекцій . Особливо схильні до цих захворювань діти, які відвідують дитячі дошкільні установи, школи. Природно, що всі зацікавлені в тому, щоб захистити себе та своїх дітей та близьких від вірусних інфекцій і намагаються знайти для цього ефективні заходи профілактики.

Джерело вірусу-людина і лише хвора людина. Отже, уникайте скупчення людей, надайте перевагу пішим прогулянкам в замін автобусу.

Маска-корисна, але не панацея. Бажано бачити її на хворому, якщо поряд здорові: вона зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом.

Часте миття рук-обов’язкове, адже руки-джерело вірусу не менш значуще ніж рот та ніс. Хворий торкається обличчя, вірус потрапляє на руки, хворий торкається руками інших предметів, що є навколо і здраствуй ГРВІ!

Мийте часто руки, носіть з собою вологі дезінфікуючі серветки. Паперові гроші – також джерело поширення вірусів.

 

Студентський гуртожиток

 

Оптимальна температура в приміщенні близько +20-+21 ОС вологість 50-70 %. Обов’язкове часте і інтенсивне наскрізне провітрювання приміщень, адже вірусні частини годинами зберігають свою активність в сухому, теплому та нерухомому повітрі, але майже руйнуються в повітрі прохолодному, вологому та рухомому. Будь-яка система опалювання сушить повітря. Потрібне часте вологе прибирання, використовування зволожувачів повітря. Потрібно проводити більше часу на свіжому повітрі, адже «підчепити» вірус під час прогулянок практично неможливо.

В якості профілактики простудних захворювань також можна використовувати загартовування. Правда, починати загартовування потрібно набагато раніше і стартувати в період абсолютного здоров’я. Ефект загартовування створюється завдяки різниці температур. Влітку температура повітря вище температури води. Тільки не починайте різко процедуру загартовування. Якщо ви вирішили почати загартовуватися вдома, робіть це поступово. Наприклад, почніть з обливання водою температурою +36 (температура тіла) і через кожні три-чотири дні знижуйте температуру води на 1-2 градуси. Бажано зупинитися на порозі 12-13 градусів і далі обливатися саме такою водою.

Правильне харчування – кращий спосіб забезпечити організм вітамінами. А з народних методів з метою профілактики простудних захворювань використовуйте натуральні компоти з сухофруктів, варення (всім відома користь малинового варення), відвари з цілющих трав. Пам’ятайте про вітамін С, він украй важливий в якості профілактики застуди.

Зволоження слизових оболонок, також має важливе значення. Адже слиз у верхніх дихальних шляхах забезпечує функціонування так званого «місцевого» імунітету – захисту слизових оболонок. Якщо слизові пересихають – робота місцевого імунітету порушується і віруси відповідно з легкістю долають захисні бар’єри. Щеплення ефективне, якщо проведене вчасно і власне тією вакциною, яка захищає від актуальних цьогоріч штампів вірусу грипу. Лікування ГРВІ і грипу зокрема це не ковтання пігулок, а створення таких умов, щоб організм легко з вірусом впорався!

Якщо дотримуватися цих досить простих правил, можна залишитися здоровим і і бути бадьорим протягом року!  БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!!!

Повернутися
[related-news][/related-news]