Комунальний заклад Сумської обласної ради "Сумський фаховий медичний коледж" - заклад фахової передвищої освіти, що здійснює підготовку близько 600 майбутніх медичних фахівців за спеціалізаціями «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Акушерська справа», «Лабораторна діагностика», «Стоматологія ортопедична» та забезпечує післядипломну освіту для спеціалістів закладів охорони здоров’я Сумської області. Сумський фаховий медичний коледж як базовий координує роботу чотирьох медичних закладів фахової передвищої освіти Сумської області

Css Template Preview

Останні новини

п»ї
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ!

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

 

 4 ЛЮТОГО 2023 РОКУ ВІДБУВСЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ.

Дякуємо, що обираєте саме нас.
Чекаємо на Вас - наші майбутні студенти.

п»ї
ПЕДАГОГІЧНА РАДА!

ПЕДАГОГІЧНА РАДА

 30 січня 2023 року

в КЗ СОР «Сумський фаховий медичний коледж»

у змішаному форматі відбулось

засідання педагогічної ради № 4

п»ї
Презентація платформи "Мрія"!

Презентація платформи "Мрія"

     Департаментом кіберполіції Національної поліції України, спільно з парнерами розроблено електронну платформу "Мрія", що створена для об'єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основною метою проєкту є протидія кремлівській пропаганді та фейковим або проросійським ресурсам у мережі Інтернет.

 

Електронні посилання на ресурси проєкту для їх розповсюдження:

https://mriya.social (офіційний сайт проєкту);

https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм-канал, де здійснюється комунікація з підписниками та надання завдань для блокування);

https://t.me/stopdrugsbot (телеграм-бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами);

https://t.me/ukraine_avanger_bot (офіційний бот для збору інформайії про ворожу техніку, колаборантів, мародерів та іншої оперативної інформації).

Архів сайту

Ми у соціальних мережахІсторія коледжу
1930рік. В документах Народного комісаріату з’являється інформація про заснування Сумського медичного технікуму. Підготовка фахівців велася за двома спеціальностями: лекпома – помічника лікаря, або фельдшера, та охматдита – середнього працівника з охорони материнства та дитинства. Навчальний рік почався 1-го жовтня. Першим директором навчального закладу досить короткий термін був санітарний лікар Ротблют Овсій Яковлевич. Після нього заклад очолює Попов Герман також дуже короткий термін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1932 рік. Відкрито спеціальність «Санітарний фельдшер».

 

1933 рік. Відбувся перший випуск фахівців у кількості 60 осіб, вже за директорства Семена Наумовича Харона. В цьому ж році навчальному закладу було надано навчальне приміщення по вулиці Дзержинського, 1.

 

 

 

  

 1936 рік. Сумський медичний технікум реорганізовано в фельдшерсько-акушерську школу.

 

1939 рік. У зв’язку з утворенням у Сумах обласного центру, приміщення, надане в 1933-му році, було передано міськвиконкому, а фельдшерсько-акушерську школу переведено до Лебедина. Там вона працювала до початку Великої Вітчизняної війни.

 

1943 рік. Після звільнення Сум від німецько-фашистських окупантів фельдшерсько-акушерська школа відновила свою діяльність. Отримувати медичну освіту в ті скрутні для українського народу роки прийшли молоді люди, котрі були старші за звичайний учнівський вік, котрі пройшли через випробування війни і пізнали вартість медицини в бойових умовах. Повернувся до рідного навчального закладу вчитель хімії Борис Піменович Коротенко, який став директором і протягом 23 років обіймав цю посаду. Розповідаючи про ті нелегкі часи, Борис Піменович згадував, що підручників не було і готувати домашні завдання студенти мали лише з конспектів, паперу не вистачало, тому лекції конспектувалися в старих книжках по друкованому тексту.

 

 

 

  

1954 рік. На виконання наказу Міністра охорони здоров`я УРСР № 404 від 24.06.1954р. ФАШ перейменовано на Сумське медичне училище.

 

1959 рік. Наказом № 123-124 від 20.08.1959р. відкрито заочне відділення зі спеціальності «Медична сестра».

 

1964 рік. Наказом № 87 від 20.08.1964р. в коледжі відкрито спеціальність «Фельдшер лаборант».

 

1972 рік. Наказом № 89 від 05.07.1972р. відкрито спеціальність «Медична сестра». Багато років наш навчальний заклад не мав власного приміщення. Та це не позначилося ані на бажанні молоді вчитися, ані на якості викладання навчальних дисциплін.

 

1974 рік. Для Сумського медичного училища було збудовано сучасний навчальний комплекс, який складається з навчального корпусу та гуртожитку для студентів. Велика заслуга в цьому належить колишньому директору – Миколі Тимофійовичу Калюжному.

   

 

 1976 рік. Сумське медичне училище затверджено базовим для координації роботи медичних училищ області в м. Глухові, м. Конотопі, м. Лебедині, м. Шостка (з 1990 р) з метою координації та покращення навчально-методичної роботи.. Наказом № 137 від 21.08.1976р. відкрито спеціальність «Зубний технік».

 

1991 рік, 1 липня. Згідно наказу по Сумському облздороввідділу № 222 від 28.06.1991 р. та наказу по ЦРЛ № 161-а від 29.06.1991 р. в м. Ромни на базі ЦРЛ відкрито філіал Сумського медичного училища.

 

1996 рік. Сумське базове медичне училище одне з перших в Україні пройшло акредитацію і набуло статусу вищого навчального закладу І го рівня акредитації.

 

2000 рік. Керуючись світовими стандартами, в Сумському базовому медичному училищі проводиться робота по принциповій зміні системи підготовки медичних сестер, як молодших медичних спеціалістів. З жовтня розпочата підготовка медичних сестер з вищою освітою – бакалаврів медицини. Перший випуск відбувся в 2003-му році. Це головні та старші медичні сестри лікувальних закладів міста Суми.

 

 

 

 

 2002 рік. Наказом Управління охорони здоров`я по Сумській області № 59-а від 22.01.2002р. Сумське медичне училище було реорганізовано в обласний комунальний заклад «Сумський медичний коледж».

 

2003 рік. Відповідно до рішення державної акредитаційної комісії Сумський медичний коледж визнано акредитованим за II рівнем.

 

2009 рік. Згідно Наказу Управління охорони здоров`я Сумської облдержадміністрації № 956 від 24.10.2008р. організовано центр післядипломної освіти молодших медичних спеціалістів як структурний підрозділ коледжу.

 

2017 рік, 16 березня. Відкриття пам'ятної дошки Татарчуку Юрію Володимировичу – випускнику Сумського медичного училища 1993 року, який трагічно загинув 29 червня 2016 року під час бойових дій в зоні АТО/ООС.

 

 

  

 2020 рік, 15 жовтня. На виконання рішення 32 сесії 7 скликання Сумської обласної ради від 24 січня 2020 року «Про зміну найменування комунальних закладів освіти» та відповідно до наказу № 394 від 15.10.2020 по Сумському медичному коледжу найменування Сумський медичний коледж – комунальний заклад Сумської обласної ради змінити на Комунальний заклад Сумської обласної ради «Сумський фаховий медичний коледж».

 

2021 рік, травень. Відповідно до наказу МОН № 59-Л від 18.05.2021 та у відповідності до Додатків 6.15 та 6.16 даного наказу започатковано освітню діяльність за професіями 5132 «Екстренний медичний технік» та 5132 «Молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими».

 

2021 рік, 10 серпня. Відповідно до Розпорядження Сумської обласної ради № 19-кп від 06.08.2021 Боровик Олену Григорівну призначено виконуючим обов’язки директора Комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський фаховий медичний коледж».

 

 

( Переглядів сторінки : 15782 )