Навігація
Останні новини
Архів сайту
Ми у соціальних мережах


Навчання протягом життя є основою кваліфікаційної та професійної роботи медичного персоналу.
Післядипломна освіта (спеціалізація та удосконалення) молодших медичних спеціалістів закладів охорони здоров’я області здійснюється на базі відділення післядипломної освіти молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів Сумського медичного коледжу – комунального закладу Сумської обласної ради. Підвищення кваліфікації на даному відділенні здійснюється за 42 циклами.
Відповідно до вимог обласної програми розвитку паліативної допомоги на 2018-2020 роки передбачено підготовку сестер медичних, що працюють у відділеннях паліативно-хоспісної допомоги на первинному рівні на циклі «Медсестринство в паліативній та хоспісній допомозі».
У 2019 році підготовка розпочалась у вересні, слухачі здобували не лише теоретичні знання, а й практичний досвід на базі діючих в області відділень паліативної та хоспісної допомоги.
Підбили підсумки підготовки спеціалістів 7 листопада 2019 року на базі відділення паліативної допомоги Лебединської центральної районної лікарні.
У проведенні підсумкового заняття взяли участь директор КНП «Лебединська центральна районна лікарня ім. лікаря К. О. Зільберника» Лебединської районної ради Владислав Шепіль, завідувач відділення паліативно-хоспісної допомоги даного закладу Сергій Костюк – переможець конкурсу за професіоналізм та милосердя у номінації «Взірець служіння людям» 2019 року, нагороджений орденом Святого Пантелеймона, завідувач відділення післядипломної освіти молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів Любов Приходько, голова обласної організації ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги».
Слухачі курсів із великою вдячністю відзначили високий рівень організації навчання, колегіальні відносини як з боку організаторів курсів, так і спеціалістів КНП «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни», відділення паліативно-хоспісної допомоги КНП «Краснопільська центральна районна лікарня».
На сьогодні головна задача держави в галузі охорони здоров’я - забезпечення надання громадянам якісної медичної допомоги завдяки високому рівню підготовки медичних працівників. Життя та здоров’я пацієнта повинні бути основними людськими та професійними цінностями медичних працівників. Якісна медична допомога неможлива без змін культурної парадигми та створення нового середовища – само відтворюваного та незалежного. Низкою нормативно-правових актів розроблено систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я, які змінюють підхід до системи післядипломного навчання спеціаліста. Колишній досвід, «знання на все життя» поступається місцем новому - «знання через життя». Саме цій меті й була присвячена обласна конференція для заступників директорів та головних лікарів з медсестринства, головних медичних сестер (фельдшерів, акушерок) закладів охорони здоров’я області, яка проведена 21.11.2019 р. на базі Сумського медичного коледжу за сприяння управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації та ГО “Асоціація молодших медичних спеціалістів Сумської області».
У роботі конференції взяли участь директор Сумського медичного коледжу – КЗ СОР О.В.Кононов, завідувач відділення післядипломної освіти молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів, керівники сестринських служб закладів охорони здоров’я області.
Під час роботи були розглянуті питання підготовки спеціалістів на додипломному та післядипломному рівнях, особливості роботи закладів охорони здоров’я в умовах надання послуг у рамках впровадження програм медичних гарантій, особливості забезпечення санітарно-профілактичнх заходів, роботи з біовідходами, а також слухачі отримали відповіді на питання пенсійного законодавства.
Учасники конференції мали можливість ознайомитися з новими сучасними медичними виробами, засобами догляду за пацієнтами, дезінфікуючими препаратами.
Проведення таких заходів значно впливає на рівень освіти й підготовки спеціалістів і, за словами завідувача відділення післядипломної освіти молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів Сумського медичного коледжу,, у 2020 році будуть проводитися регулярно та регіонально з метою залучення більшості практикуючих молодших медичних спеціалістів.
Приходько Л.В., завідувач відділення післядипломної освіти молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів Сумського медичного коледжу
Відповідно до обласного плану заходів «Рік медсестринства в Україні 2020» 27.02.2020 на базі комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський фаховий медичний коледж» було проведено обласну конференцію для керівників мед сестринських служб закладів охорони здоров’я області.
На конференції були розглянуті питання:
- забезпечення безоплатної правової допомоги спеціалістами;
- порядок обігу медикаментів, виробів медичного призначення, у тому числі наркотичних, психотропних засобів та прекурсорів;
- порядок надання першої невідкладної допомоги та формування аптечок невідкладної допомоги у закладах охорони здоров’я області;
- порядок організації, проведення атестації на кваліфікаційну категорію та порядок підготовки атестаційної справи молодшими медичними спеціалістами закладів охорони здоров’я області;
- порядок планування, виконання заходів обласного плану «Рік медсестринства в Україні 2020» та своєчасності складання звітів у відповідності до наказу УОЗ Сумської ОДА від 08.01.2020 №8-ОД «Про затвердження заходів УОЗ Сумської ОДА «Про затвердження заходів УОЗ Сумської ОДА «Рік медсестринства в Україні 2020».
В заході взяли участь та надали свої матеріали спеціалісти Сумського міського центру з надання безоплатної правової допомоги, Державної служби лікарських засобів та контролю за наркотиками в Сумській області, КНП СОР «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», експерти з медсестринства управління охорони здоров’я Сумської ОДА.
Захід пройшов за підтримки адміністрації комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський фаховий медичний коледж», відділення післядипломної освіти молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів.
До роботи в конференції були запрошені керівники мед сестринських служб обласних, міських, районних закладів охорони здоров’я, центрів первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторій загальної практики сімейної медицини.
Завідувач відділення післядипломної освіти молодших спеціалістів з медичною освітою Любов Приходько та заступник директора з медсестринства КНП «Обласна клінічна лікарня» Тетяна Мельник 17.07.2020 відвідали семінар-практикум для медичних сестер у місті Києві.
Були розглянуті питання:
- професійні стандарти у роботі сестри медичної, розширення повноважень молодших спеціалістів з медичною освітою, дистанційна форма навчання – можливості та переваги;
- вимоги законодавства щодо запровадження ХАССП, можливості запровадження ХАССП у закладах охорони здоров’я.
У семінарі-практикумі взяли участь:
- Катерина Балабанова – директор ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ України»;
- Віта Дубчак – тренер-методист, бізнес консультант з управлінської діяльності, аудитор системи менеджменту безпеки харчової продукції.
Організатори – Журнал головної медичної сестри.
Учасники семінару-практикуму по закінченні отримали сертифікати та мали можливість тісної співпраці з організаторами та доповідачами заходу.