Навігація
Календар
Останні новини
Корисні посилання
Архів сайту
Ми у соціальних мережах
Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу
Для організації освітнього процесу в КЗ СОР «Сумський фаховий медичний коледж» створена достатня матеріально-технічна база, що забезпечує високий рівень підготовки фахівців і відповідає сучасним вимогам для навчання студентів.
У комплекс матеріально-технічної бази коледжу входить один навчальний корпус – чотириповерховий, двоповерховий, побудований у1974 році, загальною площею 6070,8 м2, навчальною площею – 5359,4 м2, тап`ятиповерхова будівля гуртожитку площею 3404,3 м2, побудовані за типовим проєктом. На базі гуртожитку обладнані навчальні кабінети загальною площею 66 м2, актова зала – 93,9 м2, читальна зала – 56,2 м2.
Увесь комплекс будівель медичного коледжу забезпечений централізованим водопостачанням, опаленням, якісною системою вентиляції, ефективним природним та штучним освітленням, відповідні комунікаційні системи підтримуються у належному стані. Санітарно-технічний стан будівель відповідає будівельним та санітарним нормам, протипожежний стан приміщень відповідає вимогам правил пожежної безпеки.
Для проведення теоретичних і практичних занять у навчальному корпусі коледжу та на практичних базах використовуються 58 кабінетів та лабораторій, дві лекційні зали на 60 осіб загальною площею 180,6м2, 8 навчальних кімнат загальною площею 230м2 на різних базах лікувально-профілактичних закладів, що обладнані відповідно до типового табелю і норм оснащення кабінетів та лабораторій на рівні сучасних вимог.
Усі кабінети та лабораторії паспортизовані та мають перелік типового обладнання. Забезпеченість навчально-методичними комплексами кабінетів та лабораторій становить 100%, що дозволяє всім викладачам, які проводять заняття, вільно користуватися відповідними джерелами інформації, роздатковим матеріалом. Для кожного студента на практичних заняттях обладнане робоче місце.
У коледжі функціонує тренажерна зала, площею 67,2 м2, що дозволяє відпрацьовувати та вдосконалювати практичні навички студентами в позааудоторний час.
У 2022 році на базі КЗ СОР «Сумський фаховий медичний коледж» створено відділення стимуляційного навчання, що є невід’ємною складовою забезпечення якісної підготовки медичних кадрів, тому що саме завдяки цьому студенти мають змогу набувати практичних навичок в умовах, максимально наближених до реальних.
Втілення цього проєкту в життя стало одним із важливих кроків закладу щодо впровадження в освітній процес передових світових технологій з метою здобуття студентами практичного досвіду. Тематично-орієнтовані кабінети відділення стимуляційного навчання в повній мірі забезпечені обладнанням відповідно до вимог підготовки спеціалістів з різних дисциплін навчального плану. На його базі студенти мають змогу опанувати практичні навички з переліку освітньо-професійних програм та освітньо-кваліфікаційних характеристик спеціалізацій.
Для здобуття практичного досвіду у центрі наявні симулятори, серед яких: роботи-симулятор дорослої людини, роботи-симулятор новонародженої дитини, манекени імітації пологів, гінекологічні симулятори, манекени для навчання навичкам евакуації, манекен для інтубації, манекени для серцево-легеневої реанімації, манекени для проведення ін’єкцій, манекени по догляду за немовлям тощо. Перев’язувальна, пологова зала, маніпуляційна, зала медицини катастроф, палати по догляду за пацієнтами.
Санітарно-гігієнічний стан усіх кабінетів і лабораторій та їх протипожежний стан відповідають вимогам. У всіх кабінетах та лабораторіях регулярно ведуться журнали інструктажу з техніки безпеки, в які заносяться відомості про проведення відповідного інструктажу під час першого практичного заняття з даної дисципліни.
Кабінети та лабораторії оснащені необхідним устаткуванням, медичним обладнанням, реактивами та медикаментами.
Номенклатура навчальних кабінетів та лабораторій відповідає переліку дисциплін, передбачених навчальним планом.
Щорічно у коледжі відбувається атестація кабінетів та лабораторій, визначається рівень оснащення робочого місця студента, що дозволяє проводити поетапну заміну застарілого обладнання та інструментарію.
Для проведення науково-практичних семінарів, конференцій, культурно-масових заходів для студентів та викладачів використовуються: актова зала загальною площею 226,9 м² на 300 посадкових місць, оснащена музичним обладнанням; 2 лекційні зали на 60 місць кожна, оснащені мультимедійним проєктором та екраном, загальною площею 180,6 м²; читальна зала бібліотеки коледжу на 33 посадкових місця площею 49,2 м²; конференц-зала 48,6 м2.
Для забезпечення освітнього процесу сучасними технічними засобами
навчання в коледжі наявні:
– мультимедійні проєктори – 24 шт.
– телевізори – 10 шт.
– принтери – 36 шт.
– ксерокси – 3 шт.
– багатофункціональні апарати – 12 шт.
– сканери – 3 шт.
– відеокамери – 2 шт.
– фотоапарати – 2 шт.
Останні три роки продовжується робота з комп’ютеризації освітнього процесу. В освітньому процесі використовується 110 комп’ютерів та 4 ноутбуки, які створені на сучасній елементній базі.